info@bolatgulerman.com
+90 312 441 24 56

Mehmet GÜLERMAN

Ortak Avukat

Mehmet GÜLERMAN

Ortak Avukat

Contacts

+90 312 441 24 56
mehmet.gulerman@bolatgulerman.com

Mesaj gönder

Özgeçmiş

2002 yılında Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi’nden mezun olan Mehmet Gülerman, Lisans eğitimini “Şeref Öğrencisi” olarak 2006 Yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladıktan sonra, yüksek lisans eğitimini de 2009 yılında Amsterdam Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Avrupa Birliği Hukuku alanında tamamlamıştır.

“Avrupa Birliği Şirketler Hukuku’nda Hileli Devralma ve Savunma Mekanizmaları” “Avrupa Birliği Rekabet Hukuku’nda Genel İktisadi Menfaat Taşıyan Hizmetler”, “Türk Borçlar Hukuku’nda Franchising Sözleşmeleri” ve “Türk Ticaret Hukuku’nda ‘Fabrika’”, Mehmet Gülerman’ın akademik çalışmaları arasında yer almaktadır. Mehmet Gülerman, “Avrupa Birliği Sözleşme Hukuku’nda İyiniyet İlkesi – Kıta Avrupası ve Anglo – Amerikan Hukuk Sistemlerinin Karşılaştırılması” konusundaki Yüksek Lisans Tezi ile “TÜSİAD Genç Hukukçu Ödülü”ne aday olmuştur.

Kuntalp-Arkan-Pekgüçlü Ortak Avukatlık Bürosu’nda avukatlık stajını tamamlayan Mehmet Gülerman, 2012-2016 yılları arasında Çalışan & Gülerman Avukatlık Bürosu’nda kurucu ortak olarak faaliyet göstermiştir. 2016 yılında Arabuluculuk yetkisini alan Mehmet Gülerman, 2017 yılında Bolat & Gülerman Avukatlık ve Arabuluculuk Bürosu’nu kurmuş olup, ulusal ve uluslararası şirketlere hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Mehmet Gülerman, 2022 yılından bu yana Ankara Barosu Staj Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Eğitim:

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Lisans-2006)

Amsterdam Üniversitesi Hukuk Fakültesi (AB Hukuku Yüksek Lisans-2009)

Üye Olduğu Kuruluşlar:

Ankara Barosu

Bilkent Üniversitesi Mezunlar Derneği

Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi Mezunlar Derneği

Diller:

İngilizce (Akıcı)

Fransızca (İyi)